Can Yücel Datça’da Anılıyor

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisinin katkılarıyla Datça’da “Can Yücel’e Bin Selam” adıyla geniş kapsamlı bir program düzenlendi.

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nin katkılarıyla Datça’da “Can Yücel’e Bin Selam” adıyla geniş kapsamlı bir program düzenlendi.

12 Ağustos Cuma günü saat 13.00’te Can Yücel’in Datça’daki mezarı başında ölümünün 23. yılında yapılacak anmadan sonra UKKSA’nın Datça / Yakaköy’deki açık hava gösteri alanında Emine Özkarslıoğlu’nun saat 19.30’da yapacağı açılış konuşmasıyla programa geçilecektir.

Saat 19.45’te Işıl Özgentürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Ayşe Emel Mesci ve Orhan Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı “Can Yücel ve tiyatroya katkıları” panelini, Işıl Özgentürk’ün “Can Yücel ve anarşi” konulu konuşması, Namık Kuyumcu’nun “Can Yücel ve iklim değişikliği” konulu konuşması ve Tuğrul Keskin’in “Can Yücel ve şiir” etkinliği izleyecektir.

Saat 21.00’de Nuray Gök Aksamaz’ın sunacağı Türkiye Yazarlar Sendikası’nın programı; TYS Genel Başkanı Adnan Özyalçıner’in “Can Yücel şiiri” üzerine yapacağı konuşma, Tahir Şilkan’ın “Can Yücel ile Fakir Baykurt dostluğu” ve Kamil Tekin Sürek’in “Can Yücel’in yargılandığı dönemle ilgili mahkeme anıları” konulu paylaşımlarla sürecektir. Program Nalan Çelik, Dilruba Nuray Erenler, Nükhet Eren ve Nuray Gök Aksamaz’ın Can Yücel’den sunacakları şiirlerle noktalanacaktır.

Sergi alanında İlhan Gülek’in hazırladığı “Can Yücel Şiir Yolu Sergisi” ve kitap sergisi de yer alacaktır. Etkinlik boyunca katılımcı yazarlar kitaplarını okurlara imzalayacaktır.

Can Yücel’i anma etkinliği, saat 22.15’te Nebil Özgentürk’ün sunacağı “Can Yücel Adana Anıları ve Can Yücel belgeseli” ile sona erecektir.

13 Ağustos Cumartesi günü, UKKSA 12. Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali “İklim Değişikliği”nin açılışı yapılacaktır. Etkinlikte kokteyl, sergi açılışları, yaşam boyu onur ödülü törenleri ve Grup Dost Yürek konseri yer alacaktır. Sergi 30 Ekim’e kadar sürecektir.

14 Ağustos Pazar günü, saat 21.00’de Güney Özkılınç’ın sunacağı “Sinevizyon eşliğinde Nazım Hikmet Söyleşisi” ile etkinlikler son bulacaktır.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Neoliberal Çağda Sanat-Siyaset İlişkisi" başlıklı MayaDergi Sekiz şimdi yayında.
This is default text for notification bar